Реферати » Реферати з біології » Людські раси, їх походження і єдність

Людські раси, їх походження і єдність

Урок в рамках конкурсу «Толерантність» (10-й клас)

Цілі уроку: формування знань про біологічні особливості людських рас, аналіз причин їх виникнення, формування поняття про єдність походження і біологічної рівноцінності людських рас, вироблення в учнів правильного підходу до оцінки расизму, нацизму, соціального дарвінізму і т.п.

Обладнання: таблиця «Людські раси» .

Хід уроку

Ви, напевно, не раз чули фразу: «Всі люди - брати і сестри» . Чи згодні ви з цим висловлюванням? (Відповіді: так.)

Але якщо ця фраза вірна, ми можемо припустити, що всі, хто знаходиться в цьому класі - родичі. З цим ви теж згодні? (Відповіді: ні.)

А я стверджую, що всі, що знаходяться тут, дійсно є братами і сестрами, і пропоную вам математичне доказ цього.

У вас є батьки. І у ваших батьків теж є батьки. Отже, в кожному попередньому поколінні кількість ваших предків збільшується в 2 рази. Ви з цим згодні? (Відповідь: так.)

Давайте намалюємо схему. (Малює схему на дошці.)

Человеческие расы, их происхождение и единство

Тепер легко вирахувати, що приблизно 80 поколінь тому число ваших предків перевищувало 6 млрд чоловік, а це сьогоднішня чисельність населення нашої планети. У якому віці люди зазвичай заводять дітей? Давайте зупинимося на віці 25 років. Помноживши 25 на 80, отримаємо 2000, тобто 2 тис. років тому на Землі жили 6 млрд ваших предків. При цьому врахуйте, що чисельність населення планети була тоді у багато разів менше. Як ви думаєте, чим пояснюється той факт, що кількість ваших предків у той час повинно було в багато разів перевищувати чисельність населення планети? (Відповіді учнів.) Тепер ви можете відповісти і на запитання, чи є частка правди у фразі «всі люди брати і сестри» ?

А ось 28 поколінь тому число ваших предків, у відповідності зі схемою, склало б 314 217 728 чоловік. І жили ці ваші предки 750 років тому (25ґ28 = 750). Сьогодні на території Росії проживає 147 млн ??чоловік, а в той час - у багато разів менше. Так родичі ми чи ні? Відразу ж уточню, що не дуже близькі.

Я думаю, у вас з'явився привід задуматися над тим, як ставитися один до одного. Ну а тепер давайте згадаємо, який же розділ біології ми зараз вивчаємо. (Відповіді: «Походження людини» .)

Тема сьогоднішнього уроку: «Людські раси, їх походження і єдність» .

(Учні за допомогою вчителя формулюють завдання уроку: з'ясувати причини виникнення рас, вивчити біологічні особливості рас, довести єдність походження і біологічну рівноцінність людських рас.)

Раса - це сукупність людей, що володіють генетико-фізіологічної спільністю, походженням, яке пов'язане з ареалом. Згадайте такі поняття, як вид і популяція. Давайте дамо їх повні визначення. (Відповіді учнів.)

Виходячи з цих визначень, поясніть причини виникнення різних рас. (Відповіді учнів.)

Використовуючи критерії виду, спробуйте довести біологічну рівноцінність рас і єдність їх походження. (Відповіді учнів.)

Давайте узагальнимо отримані знання.

Сучасне людство представлено ... (Відповідь: єдиним біологічним видом.)

Єдиний вид - Homo sapiens - складається з ... (Відповідь: рас, які володіють однаковим рівнем фізіологічного та психологічного досконалості.)

Человеческие расы, их происхождение и единство

Самостійна робота

(Клас ділиться на 4 групи, кожна група вивчає «свою расу» .)

Використовуючи підручник, вивчіть біологічні особливості рас і заповніть таблицю.

Человеческие расы, их происхождение и единство

(Далі йдуть індивідуальні відповіді учнів з кожної групи і коментарі вчителя в міру необхідності. Інші в цей час доповнюють свої таблиці.)

Нація - це сукупність людей, об'єднаних спільністю мови, території та економічного укладу.

(Короткі повідомлення учнів за темами: расоведеніе, соціал-дарвінізм, расизм і нацизм. У ході повідомлень розкривається суть цих навчань. Учні висловлюють свою думку з приводу повідомлень. Повідомлення супроводжуються коментарями вчителя.)

Сьогодні, в епоху інтеграції людства, глобалізації економіки, спостерігається процес стирання міжнаціональних кордонів. Виникає дуже велике число міжнаціональних шлюбів. Можна навіть сказати, що таке поняття, як нація, починає втрачати сенс. Більш того, виникає безліч шлюбів між представниками різних рас, що, в свою чергу, позначається на згладжуванні кордонів між расами. У наш час у таких областях людської діяльності, як спорт, мистецтво, наука, економіка і політика, на рівних беруть участь представники різних рас. Всі разом це зайвий раз доводить безпідставність концепцій нацизму і расизму, і саме тому всім нам необхідно до кінця усвідомити, що ми всі рівні, рівноцінні, володіємо однаковими правами і свободами. Ну а повертаючись до початку уроку, ми можемо сказати, що всі ми - брати і сестри. Тому ставитися один до одного потрібно з великою повагою і розумінням. А національність і расова приналежність значення не мають.

 
Подібні реферати:
Поглинання води коренем і її транспорт у квіткових рослин
Цілі уроку - актуалізувати знання про будову кореневих волосків, ксилеми , молекули води, про поняття осмосу, осмотичного тиску, кагезіі, адгезії та ін Розглянути фізіологічні механізми всмоктування води коренем.
Програма навчання + тести з біології для школи.zip
Слухають відповіді товаришів і аналізують їх, 'дивляться відеофрагмент і обговорюють проблему уроку, читають текст на с. 24 підручника та порівнюють мітоз і мейоз, обговорюють процеси, що відбуваються в клітині між її справі
Звіт по лабараторним робіт з біології за 1 семестр
1) Приготувати 5 пробірок. У 1-у помістити пісок, під другим пробірку сиру картоплю, в 3-ю пробірку варену картоплю, в четвертому пробірку сире м'ясо, в 5-у пробірку варене м'ясо. Капніть в кожну пробірку Н2О2,
Раси і расогенез
У наших підручниках дається таке визначення: «Раси - це історично сформовані в певних географічних умовах групи людей, що володіють деякими загальними спадково-зумовленими морфологічними і фізіологічними ознаками » .
Раси і їхнє походження
На Землі вже нараховується близько 6 млрд. людей. Серед них немає, і не може бути двох абсолютно однакових людей; навіть близнюки, що розвинулися з одного яйця, незважаючи на величезну подібність їхнього зовнішнього вигляду, і в
Білок - основа життя
Для видалення соляної кислоти в склянку додають 10 мл дистильованої води, перемішують і залишають ще на 5 хвилин. Рідина обережно зливають з осаду. До осаду ще раз додають 10 мл дистильованої води
Рушійні сили антропогенезу
Земля - ??батьківщина людини. Людське тіло складається з тих же речовин та елементів, що і наша планета. Людини породив тваринний світ, в якому до цього часу є багато близькоспоріднених людині видів. Перш
Кеніантроп
Аналіз ДНК дозволив побудувати еволюційне древо, що показує, що першими в напрямку сучасної людини «отщепах» шимпанзе, а потім неандерталець і Мунго-мен. Торн вважає, що H.erectus вийшов з Африки вперше 1,5 млн років тому.
Походження і еволюція людини
Власна родовід завжди цікавила людей більше, ніж походження рослин і тварин. Спроби зрозуміти і пояснити, як виникла людина, відображені у віруваннях, легендах, переказах самих різних племен
Місце людини в системі живої природи і походження людини
В цілому ж австралопітеки по багатьом рисам були набагато ближче до людини, ніж сучасні людиноподібні мавпи. Вони використовували примітивні знаряддя, у них були вільними руки.
Походження людини
Одна з найцікавіших і найскладніших тем, що вивчаються в курсі загальної біології, - походження людини. Де, коли і як виник рід людський? Як він розселився по Землі? У минулому столітті в європейській культур
Білок - основа життя
Програма спецкурсу "Білок - основа життя". 2.1. Пояснювальна записка. Запропонована програма спецкурсу "Білок - основа життя" призначена для учнів X-XI класів
Походження тварин від людини
З розвитком науки натуралісти переконувалися у подібності будови тіла і окремих органів людини і тварин. Навіть К. Лінней, що вірив в божественне походження людини, змушений був визнати: "Про наскільки
Викопні останки: сенсації і реальність
Наприкінці XIX століття було докладено багато зусиль для відшукання викопного "відсутньої ланки" ("missing link") - перехідної форми між мавпами і людиною. Дріопітеки. Найдавніші люди. Стародавні люди. Людські раси.
Квитки по загальній біології за весняний семестр 2001 года
Ліннея, Ж. Б. Ламарка, Т. Мальтуса, Е. Геккеля. 3. Історія створення теорії еволюції Ч. Дарвіна. 4. Теорія еволюції Ч. Дарвіна і А. Уоллеса. 5. Неодарвінізм . 6. Спостереження і висновки, на яких про
Перспективи становлення ноосферної цивілізації
П л а н 1.Вступ 2. Поняття ноосфери
Концепції походження життя
У розвитку навчань про походження життя істотне місце займає теорія, яка стверджує, що все живе походить тільки від живого - теорія біогенезу.
Охорона тварин
Вирубуючи ліс або забруднюючи воду в річках, люди мимоволі гублять багатьох диких тварин, для яких ліс чи річка - будинок. Через господарської діяльності людей і непомірне полювання одні тварини назавжди зникли, а м
Фізіологія, психологія та інтелект близнюків
Потім ці запліднені клітини, як і годиться їм, діляться, потрапляють в матку, і там кожен плід розвивається самостійно. Їм, звичайно, буває затісно, ??маминої «підживлення» теж вистачає не завжди. Ось і п
Проблеми забезпечення продовольством і перенаселення Землі
. Планування сім'ї. Планування сім'ї засноване на просвітницьких програмах з одного боку інформують людей про демографічну ситуацію в їхній країні, з іншого - показує причини цього на прикладі люд

енциклопедія  з сиру  аджапсандалі  ананаси  узвар