загрузка...

трусы женские
загрузка...
Реферати » Реферати з педагогіки » Конспект уроку з біології-гліколіз

Конспект уроку з біології-гліколіз

Конспект уроку з біології в 10Б класі по темі:
Обмін речовин і енергії в клітині.

Мета: познайомити учнів з поняттям енергетичного обміну.

Завдання:
- Дати уявлення про обмін енергії в клітині. Познайомити з поняттями анаболізм і катаболізм, асиміляція і дисиміляція, аеробний і анаеробний гліколіз, ланцюг перенесення електронів, ферментативне окислення цукрів.
- Формувати науковий світогляд, профорієнтація.
- Розвиток уяви, логічного мислення, пам'яті, формування міжпредметних зв'язків.

Методи і методичні прийоми: розповідь з елементами бесіди, демонстрація, бесіда.

Обладнання: дошка, таблиці, малюнки підручника.

Література: Підручники Бєляєва і Полянського, «Біологія» Богданова, дидактичні матеріали, шкільний зошит.

Хід уроку.
I. Введення.
Ми знаємо, що для підтримки життя організму потрібна енергія. Ми запасаем і витрачаємо енергію - і цей процес нескінченний, поки є життя. У якій формі запасається енергія в клітці? - АТФ. А що ж є одним з основних постачальників енергії в клітині? - Глюкоза, У результаті її розщеплення відбувається запасання АТФ.
Які види енергії Ви знаєте?
- Механічна
- хімічна
- осмотическая
- електрична
- світлова
Обмін енергії в клітини можна представити у вигляді такої схеми.
Метаболізм-обмін речовин і енергії в клітині.



Новоутворення Асиміляція Анаболізм Пластичний обмін Розщеплення Дисиміляція Катаболізм Енергетичний обмін


Чому система не замкнута?
II. Пояснення нового матеріалу.
Окислення глюкози відбувається за допомогою ферментів і тому називається ферментативним окисленням глюкози - гликолизом (грец. «глікос» - солодкий, «лізосом» - розщеплення).

Розщеплення відбувається в 3 етапи. Давайте запишемо таблицю етапів енергетичного обміну.


Етап Де відбувається Що відбувається ККД
I етап - підготовчий У травному тракті, всередині клітини Під дією ферментів. Вуглеводи-> глюкоза + енергія Ліпіди-> гліцерин + жирні кислоти + Е Білки-> а / к + Е Нуклеїнові кислоти-> нуклеотиди + Е енергії не запасається, а виділяється тільки в тепловій формі
II етап - бескислородний, анаеробний гліколіз У цитоплазмі клітин не пов'язано з мембранами. С6Н12О6-> 2C3H6O3 (молочна кислота) +200 кДж (80 кДж запасається у вигляді 2 моль АТФ) 80200 * 100% = 40%
III етап - кисневий - аеробний гліколіз У мітохондріях клітини, пов'язаний з внутрішніми мембранами мітохондрій 2C3H603 +6 O2-> 6CO2 + 6H2O +2600 кДж (з них запасається 1440 у вигляді 36 моль АТФ) 1440 2600 * 100% = 55%
Підсумкова формула II і III етапу С6Н12О6 + 6О2-> 6CO2 +6 H2O + 2800кДж (з них 1520кДж запасається у вигляді 38 моль АТФ) 1520 2800 * 100% = 54%


III. Суть третього етапу.
Давайте згадаємо будова мітохондрій. Скільки мембран? Як називається? Чому м / х називаються «силові станції» ?

А) в матриксі мітохондрій йде цикл трикарбонових кислот - за допомогою ряду ферментів окислення піддається молочна кислота. При цьому СО2 виділяється у навколишнє середовище. Атом водню включається в ланцюг реакцій кінцевий результат яких - синтез АТФ:
1. Атом Н за допомогою ферментів-переносників надходить у внутрішню мембрану мітохондрій, що утворить Крісті, де він окислюється до протона.
2. Протон Н + виноситься на зовнішню поверхню мембрани крист, але для протонів ця мембрана непроникна, тому вони накопичуються межмембранном просторі, утворюючи протонний резервуар
3. На внутрішньої мембрані накопичуються негативно заряджені аніони кисню О2-(що з'явилися в результаті роботи ферменту-оксидази)
4. Катіони і аніони по обидві сторони мембран утворюють різницю потенціалів. Коли вона досягає 200мВ Н + проходять всередину і з О2-утворюють Н2О. Енергія ж йде на утворення АТФ.

Домашнє завдання параграф 11,12, заповнити таблицю.
IV. Рішення завдань.


 
Подібні реферати:
Конспект уроку з біології - гліколіз
- Дати уявлення про обмін енергії в клітині. Познайомити з поняттями анаболізм і катаболізм, асиміляція і дисиміляція, аеробний і анаеробний гліколіз, ланцюг перенесення електронів, ферментативне окислення з
Конспект уроку з біології - білки
На сьогоднішньому уроці ми повинні будемо познайомитися з будовою і властивостями білків, і докладніше розглянути каталітичну або ферментативну функцію, і провести лабораторну роботу на цю тему.
Конспект уроку з біології - ДНК
Запишіть тему сьогоднішнього уроку: Нуклеїнові кислоти. Хто може сказати які існують НК і яка їхня основна функція? (ДНК, РНК, зберігання і передача спадкової інформації)
Конспект уроку з біології - біосинтез білків
Література: підручники Ю.І. Полянського, Д.К. Бєляєва, А.О. Рувинского; «Основи цитології» О.Г. Машановой, «Біологія» В.Н. Яригіна, «Гени і геноми» Сінгер і Берг, шкільний зошит.
Конспект уроку з біології-біосинтез білків
Конспект з біології в 10 «Б» класі на тему: Біосинтез білків. Мета: Ознайомити з процесами транскрипції і трансляції. Завдання: - Освітня.
Методичні прийоми з систематизації та узагальненню знань при вивченні струк ...
Шкільний курс органічної хімії постійно вимагає систематичного узагальнення пройденого матеріалу, оскільки вивчення органічних сполук йде від розгляду складу , структури і властивостей окремих речовин до характеристики гомологічного ряду і класу.
Методичні прийоми з систематизації та узагальненню знань при вивченні струк ...
Шкільний курс органічної хімії постійно вимагає систематичного узагальнення пройденого матеріалу, оскільки вивчення органічних сполук йде від розгляду складу , структури і властивостей окремих вещес
Аналогії в курсі фізики середньої школи
[pic] Виведемо вантаж з положення рівноваги, розтягнувши пружину на довжину Хm (рис.2) і відпустимо. (Амплітудне розтягнення пружини Xm має бути таке, щоб був справедливий закон Гука [pic] і виводиться на його осно
Методика викладання географії (конспекти уроків)
Цілі уроку: Дати знання про географічні аспектах релігійного складу населення світу Познайомити з новими поняттями: «релігійні міграції» , «місіонерство» Продовжити формування вміння вико
Міжпредметні зв'язки в процесі навчання
План . Введення 1. Поняття і класифікація міжпредметних зв'язків. 2
Методи пошуку і досліджень у викладанні фізики
Навчити учня всьому, що знадобиться в житті, неможливо, але можна і потрібно навчити його самостійно добувати знання, навчити вміти їх застосовувати на практиці, працювати з книгою.
Формування в учнів практичних пізнавальних умінь з фізики
Останнім часом все більше проявляється необхідність постійного вдосконалення навчального процесу, активізації пізнавальної діяльності учнів, розвитку їх мислення і здібностей у процесі навчання.
План уроку геометрії. Тема: вектори у просторі
Якщо вектор AB коллінеарен вектору CD, і промені AB і CD сонаправлени, то вектора AB і CD називають сонаправленнимі. Позначається: AB ((CD. Якщо ж промені AB і CD протилежно спрямовані, то вектора AB і CD назив
Методичні аспекти використання тестування для поточного контролю знань ...
Самостійна робота є важливим засобом розвитку пізнавальної діяльності учнів, вдосконалення, закріплення, і практичного застосування знань. Вона є невід'ємною частиною уроку, спосіб
Моделювання екологічних проблем і способів їх рішень на уроках хімії
В останні роки дуже часто можна чути вислів «кислотні опади» . Вони являють собою різні види атмосферних опадів, таких, як дощ, сніг, туман або роса, з рН нижче норми (рН <5,6).
Евристична бесіда як метод активізації пізнавальної діяльності учащ ...
Для правильної, наукової організації навчального процесу вчителю необхідні знання не тільки теоретичних основ фізики та методики її викладання, а й загальних психологічних закономірностей процесу навчання і засвоєння знань.
Методика викладання теми "Електромагнітні коливання" у середній школі с і ...
Особливу роль відіграє застосування комп'ютерних технологій при навчанні фізиці в середній і вищій школі. Як показує педагогічний досвід, найбільшу кількість труднощів виникає при вивченні тих розділів курс
Конспект традиційного уроку
3. Розвиваюча Вивчення нової теми і основних понять, пов'язаних із нею. Познайомити учнів з менталітетом жителів європейських країн, зокрема Німеччини; з тим, як обговорюване питання вирішується в країні
Процес навчання, його сутність і зміст
Сторони навчання. Сприйняття інформації. Прийоми засвоєння понять. Отримання інформації.
загрузка...
ur.co.ua

енциклопедія  з сиру  аджапсандалі  ананаси  узвар